Kierowca audi miał pół promila alkoholu w organizmie

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że 45-latek wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Kalisza pojazd marki Audi. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 45-latek nie posiadał blankietu prawa jazdy. Jak ustalili policjanci dokument został mu zatrzymany wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto starosta wydał wobec niego decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 45-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Przypominamy, że zgodnie z art. 180a Kodeksu Karnego – „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Taka sama kara grozi osobie, która wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości”.

avatar