Nowi ratownicy w powiecie kaliskim. Ukończyli pozytywnie kurs KPP

Najpierw nauka, później kilka godzin ćwiczeń a na końcu egzamin. Powiat kaliski wzbogacił się o kilku ratowników medycznych, który zdali pozytywnie kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy prowadzony przez firmę BLAMED

Ratownictwo medyczne, jak inne dziedziny ratownictwa, jest elementem systemu bezpieczeństwa państwa, województwa, powiatu, gminy, zakładu pracy. Medyczne działania ratownicze podejmowane przez strażaków OSP i PSP nie mają na celu zastąpienia służby zdrowia, są jedynie uzupełnieniem jej działań, w sytuacjach, kiedy fachowa pomoc medyczna jeszcze nie dotarła na miejsce zdarzenia lub jest niedostępna ze względu na specyfikę akcji. Strażacy są najczęściej pierwsi na miejscu wypadku.

W dniu 10 lutego w Liskowie odbyły się egzaminy z części teoretycznej (test 30 pytań) oraz z części praktycznej obejmującej udzielenie pomocy poszkodowanym po urazach z zastosowaniem zestawu PSP R1 na podstawie procedury medyczne zatwierdzone przez Komendanta Głównego PSP, a także praktycznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Podczas kursu przeprowadzono również recertyfikację kursu KPP.

Strażacy, którzy pozytywnie ukończyli kurs otrzymali tytuł “ratownika”.

Druhowie z OSP zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im dbać o bezpieczeństwo innych oraz własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *