OSP Koźlątków

Ochotnicza Straż Pożarna w Koźlątkowie powstała w 1911 roku. Jednostka od początku swojego istnienia prężnie bierze udział w zawodach pożarniczych oraz akacjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy oraz powiatu. Obecnie jednostka posiada 36 członków, w tym 16 przeszkolonych do akcji ratowniczo-gaśniczych. Obecnie jednostka posiada dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Dawniej posiadała także żuka, lecz w obecnej chwili został on wycofany z podziału.


Samochody należące do Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźlątkowie
348[P]37 – GBA 2,5/16 – Star 244

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 244. Samochód posiada zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę. Na wyposażeniu samochodu znajduje się sprzęt łączności radiowej, gaśnice, podręczny sprzęt burzący, podstawowa armatura wodno-pianowa, agregat prądotwórczy z najaśnicą, szelki, pompa szlamowa, zestaw do czyszczenia kominów,pompa pływająca, szelki, linki asekuracyjne, zestaw do zabezpieczania miejsca zdarzenia, aparaty ochrony dróg oddechowych, drabina nasadkowa, piła do drewna oraz agregat prądotwórczy.

348[P]36 – GBA 4,5/16 – Star 66 (kabina od 29)

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 66 (kabina od stara 29). Posiada zbiornik na wodę o pojemności 4500 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę. Na wyposażeniu samochodu znajduje się zestaw pachołków oraz podstawowa armatura wodna. Samochód w jednostce służy jako wsparcie przy prowadzeniu długich akcji gaśniczych z wykorzystaniem dużej ilości wody.