Pijany kierowca ciężarówki. Miał 2,5 promila

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach naszego miasta i powiatu porusza się kierowca, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

14 stycznia br. o godz. 14:20 funkcjonariusze  zatrzymali na ul. Warszawskiej w Kaliszu kierującego pojazdem ciężarowym, który załadowany był materiałami budowlanymi. Mundurowi wyczuli od 49-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście policjanci zapobiegli temu, aby pijany kierowca kontynuował jazdę. Jego auto zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Kalisz

avatar