Pożar przy ulicy Górnośląskiej

Sześć zastępów straży pożarnej interweniuje przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu. Pożar wybuchł w budynku biurowo-usługowym, wchodzącym w skład Pasażu Kaliskiego. Strażacy nie mogą zlokalizować źródła ognia.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pojawienia się ognia mógł być komin od pieca do pizzy, znajdujący się w lokalu na parterze budynku. Komin był wyprowadzony bezpośrednio przewodem technicznym, którym poprowadzone są między innymi instalacje wodno-kanalizacyjna, czy wentylacyjna. Płomienie zaczęły się szybko przenosić na wyższe kondygnacje, a także do piwnicy budynku, gdzie mieści się garaż. Wstępnie ustalono, że paliły się prawdopodobnie kable elektryczne w jednym ciągu wentylacyjnym

Aby dostać się do źródła ognia strażacy musieli dostać się do kilku biur, a następnie wykuć dziury w przewodzie technicznym na pierwszym i drugim piętrze przy pomocy sprzętu burzące. Po ugaszeniu pożaru na miejsce został wezwany przedstawiciel powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego, który zdecydował o natychmiastowym wyłączeniu budynku z użytkowania.

W działaniach wziął udział zastęp:
341[P]21 – GBA 2,5/16+4 – Mercedes-Benz Atego – JRG 1 Kalisz
341[P]22 – GBA 2/17 – Renault Midliner – JRG 1 Kalisz
341[P]51 – SD 37 – Mercedes Benz Atego – JRG 1 Kalisz
342[P]25 – GCBA 5/32 – MAN – JRG 2Kalisz
342[P]90 – SLRr – Volkswagen Amarok – JRG 2 Kalisz
341[P]90 – SLRr – Volkswagen Amarok – JRG 1 Kalisz
349[P]02 – GCBA 5/42 – Man – OSP Dobrzec

fot. P.J (Faktykaliskie)

avatar