Redakcja

Kalisz112to niekomercyjny portal internetowy poświęcony służbom ratowniczym i porządkowym oraz innym organom bezpieczeństwa publicznego z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Został założony z myślą o maniakach pożarnictwa w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nad funkcjonowaniem strony czuwa dwóch programistów, którzy są odpowiedzialni za wygląd oraz funkcjonowanie strony internetowej. Nad częścią ważniejszą, czyli informacjami oraz materiałami foto i video pracuje 8 osób. Dodatkowo informujemy, że cały portal prowadzimy całkowicie za darmo. Nie czerpiemy żadnych korzyści z dodawanych artykułów oraz materiałów wideo. Wszelkie koszty związane z opłatami za stronę internetową, prace programistów oraz dojazdami na miejsce akcji itp. pokrywamy sami.

“Wszystkie służby w jednym miejscu” – taka była myśl przewodnia leżąca u podstaw powstania strony internetowej, na której obecnie się znajdujecie.Prowadzimy nasz portal przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Kalisza i powiatu kaliskiego.

Za pośrednictwem strony internetowej oraz profilu „Kalisz112″ na portalu społecznościowym Facebook mogą oni zapoznać się z wyposażeniem lokalnych służb oraz zobaczyć na czym polega ich praca, która momentami jest bardzo ciężka i wymaga niejednokrotnie podejmowania szybkich, czasem trudnych działań zmierzających do ratowania ludzkiego życia.


Portal internetowy rozpowszechniany pod tytułem Kalisz112 i adresem internetowym www.kalisz112.info.pl jest zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Kaliszu Wydział I Cywilny i wpisany do rejestru dzienników i czasopism w dziale A pod nr 483 (Sygn. akt. I Ns. Rej. Pr 2/19). Wszystkie publikowane na nim materiały są zgodne z Ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U. 1984 nr 5 poz. 24 z późn. zm.).

Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity, Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w internecie i innych mediach bez zgody redakcji.Mimo, że nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami i zajmujemy się prowadzeniem portalu amatorsko, realizując swoje hobby, to staramy się przekazywać naszym czytelnikom rzetelne i sprawdzone informacje.