Zderzenie pojazdów w miejscowości Poklęków

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Poklęków w gminie Blizanów w powiecie kaliskim. Zgłoszenie wpłynęło do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej we wtorek, 12 marca o godzinie 11:05.

Po otrzymaniu informacji o zderzenie z udziałem osób zakleszczonych w pojeździe na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego, patrol policji, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychnowie, Blizanowie, Tykadłowie, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali dwa rozbite pojazdy, w których zostały uwięzione osoby. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Opel Zafira 63-latka z powiatu kaliskiego, na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Volvo, którym kierował 33-latek z Kalisza. Do szpitala została przetransportowana jedna osoba – kierująca Oplem.

avatar